Четверг, 2018-08-16, 7:50 AM

Поради психолога учням

Поради батькам

Як поводитися з дитиною:

• Не порівнюйте успіхи своєї дитини з іншими, а тільки її власні результати вчора, сьогодні, завтра;
  • Допомагайте дитині впевнитися у своїх силах; налаштовуйте на старанність, наполегливість; пояснюйте, що тільки працею можна досягти високих результатів;
  • Щодня цікавтеся справами дитини в школі; хваліть, підбадьорюйте, радьте;
  • Дуже тактовно робіть зауваження та повчайте;
  • Тримайте постійний зв’язок з учителями, контролюйте все, але непомітно для дитини.

Важливо дотримуватися режиму дня, мати здоровий сон, правильне харчування. Тому, шановні батьки, постійно стежте за цим, бо це важливі моменти для здоров’я людини. Хочу особливо звернути увагу на режим дня.

Режим дня:

• За даними анкетування, перегляд ТБ зменшує можливість живого спілкування з дитиною, до 45 хв. на добу. Вимикайте телевізор частіше!
  • Повноцінний сон для учня триває 9-10 годин;
  •  Після 21.00 організм дитини значно знижує активність;
  • Активний відпочинок на свіжому повітрі – не менше 2-3 годин на день;
  • Правильно організовуйте приготування домашнього завдання. Норма роботи вдома – близько двох годин. Після повернення зі школи обов’язково потрібно перепочити;
  • Робіть ранкову зарядку разом з дитиною – отримаєте спільну користь;
  • Ніколи не нехтуйте сніданком! Бо діти, що не поснідали дома, купують зовсім не корисні сухарики або чіпси дорогою до школи.

Тижнева динаміка працездатності:

• понеділок – призвичаювання;
  • вівторок, середа – найвища працездатність;
  • четвер – починається спад;
  • п’ятниця – низька працездатність.

Працездатність найвища з 8.00-12.00 ранкова, з 17.00-19.00 вечірня.

Головне – необхідно оточити дитину турботою і підтримкою.

Як здолати хвилювання перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією?

Перед початком уроку:

Готуйтеся!

Ретельно вивчайте матеріал.

Не бійтеся наближення тестування, контрольної роботи, підсумкової атестації.

• Сприймайте це як можливість показати обширність своїх знань і отримати винагороду за виконану вами роботу.

Потрібно добре виспатися в ніч перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією.

Відведіть собі час із запасом, особливо для справ, які треба виконати перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією і приходьте на урок незадовго до початку.

Розслабтеся перед тестом, контрольною роботою, підсумковою атестацією.

Не прагніть повторити весь матеріал в останню хвилину.

Не приходьте на урок з порожнім шлунком.

Візьміть цукерку або що-небудь інше, щоб не думати про тест, контрольну роботу, підсумкову атестацію,  не хвилюйтеся.

Під час уроку:

Уважно прочитайте завдання.

Розподіліть час на виконання завдання.

Сядьте зручно.

• Якщо ви не знаєте відповіді, пропустіть це питання і приступайте до наступного.

Не панікуйте, коли всі починають здавати свої роботи. Ті, хто першим виконав завдання, не отримають за це додаткових балів