Четверг, 2018-08-16, 7:50 AM

Тиждень фізико-математичних дисциплін

Предметний тиждень природничо-математичних наук

З 13 по 17 березня 2017 року в Полтавській ЗОШ № 4 проходив тиждень природничо-математичних дисциплін. Мета проведення тижня – показати необхідність, красу та доступність цих наук, формування у дітей сучасного світогляду, розвиток творчих здібностей і навичок самостійного наукового пізнання.

13 березня для учнів сьомих класів проводилася математична гра «Найрозумніший» (Учитель Колотій О. В.), під час якої учні показали свої знання з алгебри та геометрії, а також уміння логічно та швидко мислити. Зручна і ненав’язлива форма організації і проведення змагання сподобалася дітям. У 7-А класі переміг Шкіль Артем, у 7-Б Марциненко Софія.

14 березня учитель Набока К. В. провела в 9 – А класі урок-конференцію «Успіхи України в розробці високих технологій», метою якого було ознайомити учнів із досягненнями у фізиці видатних вчених України, подати короткі біог­рафічні відомості про них, розглянути цікаві миттєвості їхнього життя.

Також відбувся турнір юних знавців інформатики (учитель Козаченко Т. А.), де учні 8 – Б класу продемонстрували знання з теми «Табличний процесор» та навички розв’язання практичних задач за допомогою табличного процесора.

15 березня на уроці-консиліумі з хімії «Насичені одноатомні спирти» (учитель Шаповал Т. М.) учні 9 – А класу ознайомилися з речовинами-спиртами, їх шкідливим впливом на організм людини, їх токсичною дією на окремі органи та системи органів, необхідністю ведення здорового способу життя.

Протягом навчального року, команда учнів 9-10 класів провела декілька ігор в рамках міських «математичних боїв», виборовши право змагатися у фіналі. У середу 15 березня відбулася остання гра між учнями ЗНЗ № 4, 29 та 38. Наша команда (Милейко Костянтин, Майборода Тетяна, Мелеш Євгеній, Альохін Павло та Роздайбіда Артур) виграла в учнів 38 школи, але поступилася 29 школі з рахунком 20-21, здобувши ІІ місце.

Насиченим на події та заходи був четвер.

Учні 11 класу змагалися в «Математичному бою» (Учитель Миненко В. Ф.), під час якого учні показали свою кмітливість та винахідливість.

Для учнів 5 – Б класу проведено урок-вікторину «У країні десяткових дробів». Учні були поділені на команди хлопців та дівчат. У запеклій боротьбі перемогла команда дівчаток.

Відбувся також Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру», участь у якому допомагає дітям розвивати вміння й навички застосовувати математику для вирішення життєвих проблем, формує вміння вчитися самостійно. Число учасників конкурсу – 125 учнів.

Дві команди учнів восьмих класів змагалися між собою в математичному турнірі «Чудова сімка». Діти розв’язували різні цікаві логічні задачі, розгадували ребуси, головоломки. Усі активно працювали, кожен прагнув допомогти своїй команді. Перемогла команда 8 – А класу.

У Полтавському педагогічному університеті відбулося свято «Зустріч птахів». Діти нашої школи взяли активну участь у конкурсі малюнків, виготовленні годівничок, шпаківень. Учень 8 – Б класу Носик Іван отримав ІІ місце у конкурсі годівничок.

На завершення тижня, у п’ятницю, Старостенко К. С. провела урок-подорож у 5 – Б класі «Різноманітність організмів: рослини, тварини, гриби, бактерії», під час якого учні мандрували царством живих організмів, переглянули багато цікавих відеороликів «У світі тварин».

Усі уроки та заходи проведені із застосуванням мультимедійної техніки. Діти показали гарні знання, вміння та зацікавленість предметами, навички та творчі здібності. Переконані, що шкільне життя дітей цього тижня стало більш цікавим і запам'яталося надовго.