Четверг, 2018-08-16, 6:50 AM

Тиждень історії та права

Були проведені географічні конкурси муж 6-ми та 8-ми класами. Перемогу одержали 6-А та 8-А кл. Учні 10кл. провели урок пам'яті жертв голодомору 1932-1933рр. (Учитель Олешко О.В.).

У 9кл. учитель Олешко О.В. провела відкритий урок з  правознавства «Права та обов'язки громадян України згідно Конституції».

27 січня 2015 року у Полтавській загальноосвітній школі №4 учитель історії Врацьких О.Ю. провела з учнями 11 класу інформаційну годину, присвячену Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту. Вона ознайомила учнів з дослідженнями пошукового загону «Вогник», які зараховані до фондів Полтавського краєзнавчого музею,з фото-, відео матеріалами та літературою, які подаровані їй Інститутом вивчення історії Голокосту (м.Київ). Захід проведено з метою усвідомлення випускниками школи значення цього дня, який Генасамблея ООН призначила на 27 січня. Саме цього дня 1945 року радянськими військами було звільнено в’язнів концтабору Освенцім, однієї з найжахливіших фабрик смерті, розташованої неподалік Кракова у Польщі. Загальна кількість жертв у таборі оцінюється від 1100000 до 1500000 чоловік, з них переважна більшість євреї, яких відправляли до газових камер одразу після прибуття.

Виходячи у доросле життя, випускники повинні розуміти суть фашизму, нацизму, Голокосту. Окреме людське життя багато чого варте, тому не можна проголошувати верховенство ідеології над загальнолюдськими цінностями. Голокост виник на ґрунті расової ненависті, яка ще не подолана у світі. Тому протидія ксенофобії, антисемітизму, дискримінації  дуже важлива. Вбивства людей мають бути засуджені.

У випускників школи повинні бути сформовані гуманістичний світогляд та здатність їхнього розуму зберігати досвід минулого, історію міжлюдських взаємин. На наш погляд, повинна перемогти історична пам’ять.