Среда, 2018-02-21, 2:11 PM

Тиждень української мови та літератури

Тиждень Української мови та літератури

З Україною в серці!

З 6 березня по 10 березня 2017 року у Полтавській загальноосвітній школі №4 відбувся Тиждень української мови та літератури «З Україною в серці!» Учителями проведено відкриті уроки, позакласні заходи.

Розпочався тиждень акцією «Українська гостинність», під час якої учні школи зустрічали учителів та дітей у вишиванках та віталися щирою та красивою українською мовою.

6 березня Урбанович А.М. провела відкритий урок «На Україну линуть журавлі» за новелою В.Стефаника «Камінний хрест».  Незвичайною була форма - «урок-кіно». Камера, оператор, кінострічка, хлопавка із назвами та номерами кадрів, дублів створили атмосферу знімального майданчика. Учні протягом уроку зняли власний фільм «Камінний хрест», прокадрувавши новелу, наповнюючи кожен епізод емоцією, нервом. Правдиво та чесно десятикласники виконали роль Івана Дідуха (Олефір А.), кума Михайла (Іващенко П.), Катерини (Волкова Є). «Божевільною» стала полька подружжя перед від’їздом у Канаду. Символічним був «відліт журавлів» під пісню-реквієм «Чуєш, брате мій» у виконанні Миськів Е. та Волкової Є. На уроці учні дослідили психологію емігрантів початку ХХ століття, їх біль, переживання. Переконалися, що українець щасливий на рідній землі.

У 5 – А класі відбувся урок-подорож «Правила вживання апострофа. Правильна вимова та написання слів з апострофом». Учитель Алімова Ю.А. обрала цікаву форму  уроку – урок-подорож. Учні поринули в мандрівку місцями, що пов’язані з життєвим шляхом Т. Шевченка. Діти удосконалили свої знання про дитинство Кобзаря, його творчість, а також поглибили відомості про вживання апострофа, виконавши різноманітні нестандартні види роботи. Ця подорож для учнів 5 – А класу виявилася не лише цікавою, а й корисною.

9 березня традиційно вшанували Великого Кобзаря Т.Г.Шевченка. Учні підготували стінгазети, присвячені життєвому і творчому шляху поета. Із почуттям гордості діти взяли участь у конкурсі виразного читання «Уклін тобі, Тарасе!» Визначені переможці, вручено грамоти. Для вболівальників учителем Урбанович А.М. проведено вікторину «Наш Кобзар».

10 березня в рамках тижня української мови та літератури між учням 9-Б класу проводився літературний брейн-ринг під назвою «Історія мого життя – це частина історії моєї Батьківщини» (За біографією Т.Г. Шевченка). Школярі були поділені на дві «Шевченківська гвардія» та «Жовто-сині». Учням були запропоновано конкурси, серед них: «Давайте познайомимось», «Домашнє завдання», «Шевченківський пазл», конкурс капітанів, «Чорний ящик» та інші. З невеликим розривом команда «Шевченківська гвардія» здобула перемогу. Урок підготував учитель Кузенко В.Ю.

Проведення таких заходів сприяє розвитку національно-свідомої особистості, виховує повагу до культурних надбань свого народу.